Üretim Tesisi

DENEYİM, TEKNOLOJİ VE GELECEK

1988 yılında kurulduğumuz ilk günden bu yana sürekli gelişim prensibiyle üretirken teknoloji yatırımlarımızla da farklı sektörlerin alüminyum ihtiyaçlarını en kaliteli şekilde karşılamaya devam ediyoruz.

60.000 ton ekstrüzyon profil ve yassı mamul üretim kapasitemizle, %60 oranında ihracat yaparak Türkiye’de ‘İlk 500 İhracatçı Firma’ listesine adımızı yazdırmış olup müşteri memnuniyeti ilkemizle sadece profesyonel sektörlere değil, ülkemize de değer katmayı hedefliyoruz.

Türkiye’de alüminyum sektörüne öncülük ederken 2005 yılında, ülkemizde bir ilk olan profil ve yassı mamul imalatını aynı çatı altında topladık.

Bugün, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde (DOSAB) 3 ayrı fabrikada ve 36 bin metrekare alanda faaliyet gösterirken 450 kişiye istihdam sağlıyoruz. Türkiye’nin İSO 500’ünde yer alırken raylı sistemler, otomotiv, beyaz eşya, güneş enerjisi, inşaat, havacılık, uzay ve savunma sanayi gibi alüminyumun tercih edildiği bir çok sektöre yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ayrıca yeni yatırımlarımızla üretim gücümüzü arttırmayı hedefliyoruz. Teknosab’da toplamda 50 milyon Euro’ya yakın bütçeyi bulacak yeni yatırımımızda, ilk etapta 54.000 metrekare açık, 42.000 metrekare kapalı olan kısmını 2021 Aralık ayı içerisinde devreye almayı planlıyoruz. Bu yatırımımızla birlikte tüm üretim süreçlerimizi en modern teknolojiyle beslemeyi hedefliyoruz.