Hakkımızda

1988 yılında kurulduğumuz ilk günden bu yana sürekli gelişim prensibiyle üretirken teknoloji yatırımlarımızla da farklı sektörlerin alüminyum ihtiyaçlarını en kaliteli şekilde karşılamaya devam ediyoruz.

Şirketimiz 60.000 ton ekstrüzyon profil ve yassı mamul üretim kapasitesine sahip, %60 oranında ihracat yapan ve Türkiye’de ‘İlk 500 İhracatçı Firma’ listesine adını yazdırmış sektörün öncü firmalarından olup müşteri memnuniyeti ilkesiyle sadece profesyonel sektörlere değil, ülkemize de değer katmayı hedeflemektedir.

Türkiye’de alüminyum sektörüne öncülük eden firmamız 2005 yılında, ülkemizde bir ilk olan profil ve yassı mamul imalatını aynı çatı altında toplamıştır.

2019 yılında 4. döküm hattımızın da devreye girmesiyle levha tesisimiz dökme rulo olarak 40.000 ton, nihai ürün olarak ise 30.000 ton kapasiteye ulaşmıştır.

Teknosab’da toplamda 50 milyon Euro’ya yakın bütçeyi bulacak yatırımımızda, ilk etapta 54.000 metrekare açık, 42.000 metrekare kapalı olan kısmını 2021 Aralık ayı içerisinde devreye almayı planlıyoruz.
Bu yatırımımızla birlikte tüm üretim süreçlerimizi en modern teknolojiyle beslemeyi hedefliyoruz.

Bugün, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde (DOSAB) 3 ayrı fabrikada ve 36 bin metrekare alanda faaliyet gösteren firmamız 450 kişiye istihdam sağlamaktadır. Türkiye’nin İSO 500’ünde yer alan firmamız raylı sistemler, otomotiv, beyaz eşya, güneş enerjisi, inşaat, havacılık, uzay ve savunma sanayi gibi alüminyumun tercih edildiği bir çok sektöre yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Teknosab Ekstrüzyon Üretim ve Mekanik İşleme Tesisimizde müşterilerimizin isteklerine en doğru çözümler sunacak son teknolojik cihazlar ve üretim hatları yer alacaktır.

Bunlar; Danieli Breda Ekstrüzyon Presi, 3,4,5 Eksen CNC Makineleri, Torna CNC Makineleri, CNC Kontrollü Tek, Çift Kesim-Delme Makineleri, Tampon Üretim Hattı, Solar Çerçeve Üretim Hattı, Telerezyon, Punch Üretim Hattı, Boy Tamamlama, Kalite Kontrol Hatları, Montajlama Hatları, Kaynak Ve Büküm Bölümleri.