Otomotiv

Alüminyum, ulaşım sektöründe kullanılan en önemli malzemelerden birisidir. Alüminyum kullanımının yaklaşık %25’i otomotiv sektöründeki araç üretimine aittir.

Taşıt araçları ne kadar hafif olursa hareket etmeleri için o kadar az enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Alüminyum kullanılan bir otomobilin diğerlerine kıyasla ömrü boyunca 1500 litre daha az yakıt harcadığı anlaşılmıştır. Bu durumun gerek sürücülerin akaryakıt masraflarına sağlayacağı ekonomi gerek çevre sağlığı açısından atmosfere yayılan atık egzoz gazının düşürülmesi yönünden çok büyük faydası bulunmaktadır. Alüminyumun hafifliği ve boyasız veya kaplamasız olsa bile sudan ve yol tuzlarından kaynaklanan korozyona karşı dayanıklı olması en önemli özellikleridir. Çelik için gerekli olan ve ilave maliyet getiren galvanizleme, kaplama veya boyama alüminyum için gerekli olmayabilir. Alüminyum, boyanın çizilmesi veya kalkması durumunda çelik malzemeler gibi paslanma yapmaz ve korozyona direnç sağlamaya devam eder. Ayrıca emniyet, konfor ve güvenlikten ödün vermeden ağırlık azalımı için anahtar bir malzemedir.

Otomotiv sektöründe, üretim yöntemine göre çok farklı amaçlarla kullanılabilen alüminyum, ağırlıkla görsel aksesuarlarda, kaporta ve güvenlik ekipmanlarında kullanılmaktadır.

PMS Alüminyum olarak otomotiv sektörü için ürettiğimiz alaşımlı ve özel kondisyonlu profiller, dövme profiller, talaşlı imalat bölümümüzde işlenen özel toleranslı profiller ve güvenlik parçaları ve levhada, özellikle ısı kalkanı olarak kullanılan özel kondisyonlu malzemeler ile hizmet vermekteyiz.

Türkiye ve Avrupa’daki birçok otomobil fabrikasının ana tedarikçileri ile çalışmakta, 2016 yılında almış olduğumuz ISO 16949 belgesi ile otomotiv sektöründe kaliteli hizmet anlayışımızı sürdürerek yolumuza devam etmekteyiz.

Ayrıca malzeme konusunda sahip olduğumuz bilgi ve tecrübemizle otomotiv sektörünün beklentilerine yönelik özel alaşımlı üretimler gerçekleştirebiliyoruz.

ÜRÜN GRUPLARIMIZ
  • Isı Kalkanı
  • Otomotiv Mekanik Parçaları
  • Titreşim Takozları
  • Araç Plakaları
  • Gövde Panelleri
  • Bagaj Kapakları
  • Tır Yan Panelleri ve Kasaları