Makine

Alüminyumun kendisi, bileşikleri ve alaşımlarının kullanım alanları sayılamayacak kadar fazla. Pencerelerden mutfaklara, uçaklardan otomobil egzozlarına, korkuluklardan süs eşyalarına kadar geniş bir kullanım yelpazesi var. Esneklik, yumuşaklık ve dayanıklılık bir arada olunca haliyle birçok ürün için vazgeçilmez oluyor.

İşte tam da bu yüzden alüminyum; makine sektöründe hafifliği, korozyona karşı dayanıklılığı, kolay şekillendirilebilirliği, işlenebilirliği, elektrik ve ısı iletkenliği, yanmazlığı, hijyenikliği ve ekonomik yapısından dolayı yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Makina elemanları uygulamalarında, yüksek dayanım, ağırlık oranı, korozyona dayanım ve işleme kolaylığı alüminyumun üstün özelliklerindendir. Hafifliği nedeniyle, büyük ve tek parçaların taşınması mümkün olur. Hassas toleranslarda işleme kolaylığı sayesinde standart birimlerden büyük parçaların üretilmesi mümkün olur. Karmaşık kesitli parçaların üretiminde alüminyum ekstrüzyonu büyük avantajlar sağlar.

Makine parçalarında kullanılan profil ve levha üretimi konusunda ürünler sunan PMS Alüminyum, makine sektörüne en doğru kalite ve işçilikte çözümler üretmektedir.

ÜRÜN GRUPLARIMIZ
  • Makine Tezgah Uygulamaları
  • Hidrolik Pompa Gövdesi
  • Marangoz Makinalarının Arabaları
  • Makine Parçalarında Kullanılan Profil ve Levhalar