PMS Alüminyum, yerli teknolojileriyle Türkiye’nin savunma ve havacılık sektörüne değer katıyor

  • Otomotiv, savunma sanayi, havacılık, raylı sistemler, beyaz eşya, makine sanayi, solar enerji ve inşaat sektörlerine yönelik profil ve yassı mamul üreten PMS Alüminyum, geliştirdiği teknolojiler ve sürekli gelişim felsefesiyle, ülkemizin milli teknoloji hamlesine ve ekonomiye önemli katkılar sağlıyor.

 

  • PMS Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Merve Önsever Çağlayan, katma değerli ürün önceliğiyle gelişen teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirterek, “Kendimizi çağın gereklerine uygun bir şekilde sürekli geliştiriyoruz. Yeni teknoloji yatırımlarımızla farklı sektörlerin alüminyum ihtiyaçlarını en kaliteli, hızlı ve güvenilir bir şekilde karşılıyoruz. Bu noktada Türk havacılık ve savunma sanayimizin gelişimine katkı sağlamak bizim için gurur verici” dedi.

 

Alüminyum sektöründe 1988 yılından beri üretim yapan ve sektörün Türkiye’deki en önemli üreticileri arasında yer alan PMS Alüminyum, geliştirdiği teknolojilerle Türk havacılık sektöründe ve savunma sanayisinde de adından fazlasıyla söz ettirmeye devam ediyor.

Otomotiv, savunma sanayi, havacılık, raylı sistemler, beyaz eşya, makine sanayi, solar enerji ve inşaat sektörlerine profil ve yassı mamul gibi geniş yelpazedeki ürün gruplarıyla hizmet veren PMS; ülkemizin milli teknoloji hamlesine ve ekonomiye önemli katkılar sağlıyor.

Kuruldukları günden bu yana sürekli gelişim felsefesiyle hareket ettiklerini belirten PMS Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Merve Önsever Çağlayan, “Teknoloji odaklı ilerleme vizyonumuz ve katma değerli üretim önceliğimizle, kendimizi çağın gereklerine uygun şekilde sürekli geliştiriyoruz. Yeni teknoloji yatırımlarımızla farklı sektörlerin alüminyum ihtiyaçlarını en kaliteli, hızlı ve güvenilir bir şekilde karşılıyoruz. Üretimde yerli ve milli olmanın önemini her fırsatta dile getirmekteyiz. Bu anlamda geliştirdiğimiz yerli teknolojilerimiz, farklı alanlarda en iyi çözümleri sunmaktadır” dedi.

AR-GE ve katma değerli üretim

Teknolojide yaşanan hızlı gelişim ve endüstrinin de ilerlemesiyle birlikte alüminyumun kullanım alanları ve tercih edilebilirliğinin de her geçen gün arttığını ifade eden Çağlayan, AR-GE ve katma değerli üretim önceliğiyle çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

Alüminyumun kullanım alanı gün geçtikçe artıyor

Alüminyumun savunma ve havacılık sanayisindeki önemine değinen Çağlayan, “Alüminyumun havacılık ve savunma sanayisinde kullanım alanı gün geçtikçe artıyor. PMS olarak, bu sektörde de varız ve bu alanda değerli projeleri hayata geçiriyoruz. Yüksek teknolojimiz ve sahip olduğumuz deneyimimiz ile havacılık ve savunma sanayimizin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt verebiliyoruz. Türkiye savunma ve havacılık sanayisine gururla hizmet veriyoruz. Bu noktada gerçekleşecek her türlü iş birliğine ve desteğe de her zaman hazırız” dedi.

Küresel düzeyde markalaşmaya devam edeceğiz

Sürekli iyileştirme çalışmaları sonucunda, müşteri taleplerine en hızlı ve etkin şekilde yanıt verebildiklerine dikkat çeken Çağlayan, yenilikçi ve inovatif çalışmalarına devam ederek ürün ve hizmet kalitelerini her geçen gün artırdıklarını söyledi. Çağlayan, “Yeni teknolojileri tüm süreçlerimize uygulayarak, faaliyet gösterdiğimiz sektörlerin ihtiyaç duyduğu çözümleri sunuyoruz. ‘PMS geleceğe deneyim katar’ mottomuzla, inovasyon odaklı çalışmalara imza atarak, küresel düzeyde markalaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Yerli üretim vurgusu

Yerli ve milli üretime önem verdiklerini belirten PMS Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Merve Önsever Çağlayan, yerli üretimi geliştirmek adına izlenecek stratejiler konusunda sürekli çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Çağlayan, PMS olarak yüzde 100 Türk sermayesi üretimleri ile çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, “Deneyimli kadromuz ve üstün kalite anlayışımızla yol almaya devam ediyoruz. Katma değerli ürünlerimizde ülke ekonomimize katkı sağlamayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.