Beyaz Eşya

Alüminyumun beyaz eşya sanayinde kullanılması ile başlayan yüksek verimlilik, sektörün büyümesi ve alüminyumun diğer alaşımlardan daha çok tercih edilmesiyle birlikte hız kesmeden devam etmektedir.

Alüminyum sağladığı birçok özellik sayesinde derin dondurucuların iç yüzeyinde kullanılırken, izolasyon yeteneği ile de daha az enerji kullanılmasını sağlamaktadır. Korozyona karşı dayanıklıdır. Gofrajlanmış yüzeyi sayesinde serin hava dönüşümünü hızlı ve verimli bir şekilde düzenler. Ürününüzü ısı farklarına, çatlamaya, renk kaybetmeye, eğilmeye karşı korumakta, iletkenliği sayesinde yüksek ısı transferi yapmaktadır. Buzdolaplarının evaporatör alanında kullanılan alüminyum, dizayn esnekliği sağlayarak ürününüze ısı transfer kabiliyeti kazandırmaktadır.

Motorlarda, elektronik aletlerde, aspiratörlerde ve hassas endüstriyel ürünlerde filtre malzemesi olarak kullanılan alüminyum tozu, kiri, sıvıyı ve gazı süzerek yüksek performans sağlamaktadır. Yıkanabilen çeşitleri de bulunan alüminyum temizlik açısından çok avantajlıdır. Alüminyum, yüksek enerji dönüşümü ve kaynak tasarrufu sağlayan kondenser gibi ürünlerin imalatında da kendine yer bularak, ürününüze yüksek performans katar.

İşlenebilme kabiliyeti ve mekanik özelliklerinin çok iyi olması nedeniyle birim maliyeti çok düşüktür.

Bunun gibi birçok özelliğiyle beyaz eşya sektöründe tercih edilen alüminyumu, PMS kalitesiyle işleyip farklı firmaların ihtiyaçlarına göre hazırlayıp hizmete sunmaktayız.