PMS Alüminyum’dan sektörün geleceğine önemli katkı

 

  • Alüminyum sektöründe ülkemizin en önemli üreticileri arasında yer alan PMS Alüminyum, sektörün geleceğine yön vermeye akademi dünyasına olan katkılarıyla da devam ediyor. Firmanın iki bildirisi, Çukurova Uluslararası Bilimsel Araştırma Kongresi’nde başarı ile sunuldu.

 

Bursa, 28.04.2022 – Alüminyum sektöründe 1988 yılından beri üretim yapan ve sektörün Türkiye’deki en önemli üreticileri arasında yer alan PMS Alüminyum, AR-GE çalışmaları ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Yaptığı çalışmalarla farkını ortaya koyan firmanın iki bildirisi, 8. Çukurova Uluslararası Bilimsel Araştırma Kongresi’nde sunuldu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan PMS Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Merve Önsever Çağlayan, alanında tecrübeli kadroları ile başarılı projelere imza attıklarını söyledi. Çağlayan, yerli ve milli üretime verdikleri önem doğrultusunda sektörlerine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade ederek, “Sektörde dünyadaki hızlı değişime ayak uydurmak adına son teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Bu kapsamda, AR-GE çalışmaları sonucunda yeni ürünler geliştiriyor ve müşterilerimizin beklentilerine uygun çözümler sunuyoruz” dedi.

TEKNOSAB’daki yeni fabrika yatırımları ile oldukça güçlü bir AR-GE altyapısına ulaşacaklarını dile getiren Çağlayan, burada AR-GE Merkezlerinin olacağını ve sektörde fark yaratacak birbirinden güzel projeleri hayata geçireceklerini kaydetti.

Mutlu ve gururluyuz

AR-GE çalışmaları kapsamında, çalışmalarının farklı alanlarda da devam ettiğini belirten Çağlayan, “Sektörün geleceğine yön vermeye, akademi dünyasına olan katkılarımızla da devam ediyoruz. Katılımcısı olduğumuz 8. Çukurova Uluslararası Bilimsel Araştırma Kongresi’nde iki bildirimiz yer aldı. Kongrede bildiriler, Kalite Sağlama ve Geliştirme Yöneticimiz Zekeriya Mutlu, AR-GE ve Kalite Müdürümüz Selçuk Erkul ve AR-GE Mühendisimiz Sena Erdoğan tarafından başarı ile sunuldu. Bildirilerimiz, kongreye ait kitapçıkta da yer alacak. Bu nedenle son derece mutlu ve gururluyuz” diye konuştu. Çağlayan, böylesine değerli çalışmalarda yer almaya ve sektörün gelişimine katkı sağlamaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

###